Ropne zapalenie tworzywa kopytowego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ROPA W KOPYCIE - co to za stwór? Czy magnetoterapia zmiennym polem może pomóc?  

Ropa w kopycie czyli ropne zapalenie rogu kopytowego to bardzo częsta przyczyna kulawizny u koni, do której dochodzi w wyniku uszkodzenia (podbicie) lub zaniedbania pielęgnacji kopyt. Najczęstsze przyczyny to ciało obce wbite lub utkwione w podeszwie, zaniedbanie strzałek, uszkodzenia w okolicy koronki (zatrat). W wyniku uszkodzeń dochodzi do

trening koni i magnetoterapia

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Coraz częściej słyszymy o prawidłowym treningu konia i coraz większą uwagę przywiązujemy do jego biomechaniki ruchu. Wielu z nas korzysta ze wsparcia fizjoterapeutów dla swoich koni aby rozluźnić ich zmęczone treningiem mięśnie.

Zabieg magnetoterapii jest kolejnym z elementów, po który sięgają zawodnicy w sporcie, nie tylko w okresie zawodów ale również w codziennym treningu. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka:

Pierwsza wizyta u Banjo

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ostatnim czasie nie pojawiały się nowe wpisy na blogu, ponieważ byliśmy zajęci odwiedzaniem Was i Waszych koni. Korzystając jednak z wolniejszej chwili chciałabym odpowiedzieć na pytanie które zadawał każdy z Was: jak długo trzeba stosować derkę magnetyczną?

Istnieją dwie teorie dotyczące stosowania magnetoterapii jedna z nich proponuje codzienne zabiegi w okresie 7 dni, druga o cyklu 21 dni i  zabiegach stosowanych w co 2-3 dni. 

magnetoterapia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Magnetoterapia to zabieg polegający na poddaniu pacjenta działaniu zmiennego pola elektromagnetycznego czyli magnetostymulacji. Wykonujemy go przy pomocy derki magnetycznej i innych akcesoriów. Zmienne pole magnetyczne, zwiększa potencjał elektryczny błony komórkowej przez co komórki w osłabionych lub chorych tkankach lepiej wykorzystują tlen, przyswajają składniki odżywcze i przyspieszają przemianę materii. Mówiąc wprost, komórki stają się silniejsze i wzmacniają osłabioną tkankę umożliwiając szybszą regenerację.

W skrócie

Clever Equipment to marka, której celem jest otwarcie drzwi do światowych standardów polskim jeźdźcom, właścicielom i hodowcom. Pragniemy aby konie w naszym otoczeniu mogły korzystać z rozwiązań rehabilitacyjnych oraz wspomagających zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną, takich jak w krajach gdzie nowoczesne technologie są bardziej zaawansowane.

Informacje kontaktowe

Clever Equipment - magnetoterapia koni
Tel:  +48 509 382 029
Email:    k.przybylska@crazyspring.pl

Znajdź nas na FB:

©2023 Clever Equipment - Crazy Spring. Magnetoterapia koni. Fizykoterapia i rehabilitacja. Realizacja TIMEDIA.PL