- Klaudyna Przybylska
- Blog
- Odsłony: 471
Co wyróżnia derkę magnetyczną equimag?
Wielu z Was zastanawia się nad zakupem własnej derki magnetycznej. Rynek pełny jest różnych ciekawych ofert i często trudno je ze sobą rzetelnie porównać.
W tym artykule chciałabym przedstawić Wam informacje, co wyróżnia zestawy equimag spośród innych dostępnych systemów oraz zwrócić uwagę na zalety, ułatwiające użytkowanie derki magnetycznej
- Klaudyna Przybylska
- Blog
- Odsłony: 5167
Ropa w kopycie - szybsza regeneracja!
ROPA W KOPYCIE - co to za stwór? Czy magnetoterapia zmiennym polem może pomóc?
Ropa w kopycie czyli ropne zapalenie rogu kopytowego to bardzo częsta przyczyna kulawizny u koni, do której dochodzi w wyniku uszkodzenia (podbicie) lub zaniedbania pielęgnacji kopyt. Najczęstsze przyczyny to ciało obce wbite lub utkwione w podeszwie, zaniedbanie strzałek, uszkodzenia w okolicy koronki (zatrat). W wyniku uszkodzeń dochodzi do
- Klaudyna Przybylska
- Blog
- Odsłony: 1107
Magnetoterapia w treningu
Coraz częściej słyszymy o prawidłowym treningu konia i coraz większą uwagę przywiązujemy do jego biomechaniki ruchu. Wielu z nas korzysta ze wsparcia fizjoterapeutów dla swoich koni aby rozluźnić ich zmęczone treningiem mięśnie.
Zabieg magnetoterapii jest kolejnym z elementów, po który sięgają zawodnicy w sporcie, nie tylko w okresie zawodów ale również w codziennym treningu. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka:
- Klaudyna Przybylska
- Blog
- Odsłony: 1202
Ile czasu należy stosować magnetoterapię u koni?
W ostatnim czasie nie pojawiały się nowe wpisy na blogu, ponieważ byliśmy zajęci odwiedzaniem Was i Waszych koni. Korzystając jednak z wolniejszej chwili chciałabym odpowiedzieć na pytanie które zadawał każdy z Was: jak długo trzeba stosować derkę magnetyczną?
Istnieją dwie teorie dotyczące stosowania magnetoterapii jedna z nich proponuje codzienne zabiegi w okresie 7 dni, druga o cyklu 21 dni i zabiegach stosowanych w co 2-3 dni.
- Klaudyna Przybylska
- Blog
- Odsłony: 2108
Czym jest magnetoterapia dla koni?
Magnetoterapia to zabieg polegający na poddaniu pacjenta działaniu zmiennego pola elektromagnetycznego czyli magnetostymulacji. Wykonujemy go przy pomocy derki magnetycznej i innych akcesoriów. Zmienne pole magnetyczne, zwiększa potencjał elektryczny błony komórkowej przez co komórki w osłabionych lub chorych tkankach lepiej wykorzystują tlen, przyswajają składniki odżywcze i przyspieszają przemianę materii. Mówiąc wprost, komórki stają się silniejsze i wzmacniają osłabioną tkankę umożliwiając szybszą regenerację.