Pierwsza wizyta u Banjo

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ostatnim czasie nie pojawiały się nowe wpisy na blogu, ponieważ byliśmy zajęci odwiedzaniem Was i Waszych koni. Korzystając jednak z wolniejszej chwili chciałabym odpowiedzieć na pytanie które zadawał każdy z Was: jak długo trzeba stosować magnetoterapię?

Istnieją dwie teorie dotyczące stosowania magnetoterapii jedna z nich proponuje codzienne zabiegi w okresie 7 dni, druga o cyklu 21 dni i  zabiegach stosowanych w co 2-3 dni. 

trening koni i magnetoterapia

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Coraz częściej słyszymy o prawidłowym treningu konia i coraz większą uwagę przywiązujemy do jego biomechaniki ruchu. Wielu z nas korzysta ze wsparcia fizjoterapeutów dla swoich koni aby rozluźnić ich zmęczone treningiem mięśnie.

Zabieg magnetoterapii jest kolejnym z elementów, po który sięgają zawodnicy w sporcie, nie tylko w okresie zawodów ale również w codziennym treningu. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka:

magnetoterapia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Magnetoterapia to zabieg polegający na poddaniu pacjenta działaniu zmiennego pola elektromagnetycznego czyli magnetostymulacji. Zmienne pole magnetyczne, zwiększa potencjał elektryczny błony komórkowej przez co komórki w osłabionych lub chorych tkankach lepiej wykorzystują tlen, przyswajają składniki odżywcze i przyspieszają przemianę materii. Mówiąc wprost, komórki stają się silniejsze i wzmacniają osłabioną tkankę umożliwiając szybszą regenerację.

W skrócie

Clever Equipment to marka, której celem jest otwarcie drzwi do światowych standardów polskim jeźdźcom, właścicielom i hodowcom. Pragniemy aby konie w naszym otoczeniu mogły korzystać z rozwiązań rehabilitacyjnych oraz wspomagających zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną, takich jak w krajach gdzie nowoczesne technologie są bardziej zaawansowane.

Informacje kontaktowe

Clever Equipment - magnetoterapia koni
Tel:  +48 509 382 029
Email:    k.przybylska@crazyspring.pl

Znajdź nas na FB:

©2019 Clever Equipment - Crazy Spring. Magnetoterapia koni. Fizykoterapia i rehabilitacja. Realizacja TIMEDIA.PL